Skip to content Skip to footer

26 MART 2010 İSTANBUL BÜYÜK ENERJİ YÜRÜYÜŞÜ

Türkiye ve Avrupa Sürdürülebilir Enerji Haftası kapsamında Beyoğlu'nda ilk kez düzenlenen "İstanbul Büyük Enerji Yürüyüşü"ne Derneğimizde katılmıştır.

Galatasaray Meydanı'ndan başlayan yürüyüşe, Ahmet Misbah Demircan, İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, çok sayıda öğretim üyesi, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler ve vatandaş katıldı. Demircan ve Karaosmanoğlu yürüyüş sırasında sürdürülebilir enerjiye dikkat çekmek için ginger kullandı. Başkan Demircan, "Biz Beyoğlu olarak bu tür etkinliklere alışığız" derken Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, "Avrupa ile eş zamanlı olarak 50´den fazla sivil toplum kuruluşunun katıldığı bu yürüyüşün ortak amacı sürdürülebilir enerji.

Enerjikaynaklarının daha verimli kullanılması, temiz enerji kaynaklarının olabilecek en yüksek oranda fosil yakıtların yerini alması, enerji arzının güvenilir ve ekonomik olması, düşük karbonlu yakıtlara geçişin hızlanması ve iklim değişikliği için çok daha ciddi önlemler alınmasını vurguluyoruz" diye konuştu.

Renkli görüntülerin yaşandığı yürüyüş Taksim Meydanı´nda son buldu.

Dosider gelişmelerinden haberdar olmak için abone olun!